Start Rozważania
Rozważania
Pójdziemy za wami...

23 grudnia 2018r.

„Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg.”


Księga proroka Zachariasza zawiera słowo prorocze traktujące o nowej przyszłości ludu Bożego. Znajdujemy w niej wiele informacji, a w zasadzie odpowiedzi jak Bóg pragnie postąpić i postąpi ze swoim narodem wybranym.

Jednym z wersetów, na którym warto się skupić jest ten z 8 rozdziału i 23. Jest on wyrocznią Boga względem swego ludu. Znajdujemy tu zapowiedź świadectwa życia, które jest jakościowo inne. To życie ludu Bożego pod Jego zwierzchnictwem. Pod Jego rządami. To proroctwo mówi wprost o ludzie, który żyje obecnością Boga. Jest ona prawdziwa, realna do tego stopnia, że obcy przybysz obserwując jak żyje lud Jahwe skłonny jest powiedzieć słowa: „pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg”.

Czy może być piękniejsze świadectwo dla człowieka wierzącego w Boga od tego, że drugi człowiek powołuje się na to, że wie, słyszał, że z nami jest Bóg?

Jak poznać, że z nami jest Bóg?

Więcej…
 
Post

__Czym jest post? Jakie rodzaje postu znamy? Kto zachęca nas do postu (teraz - ludzie, pastor, a w Starym Testamencie – prorok) Z czyjego natchnienia wychodzi pragnienie postu?
__Czy to możliwe, aby Duch Święty zachęcał nas do postu, nawet kilkudniowego? Jeśli tak, to po co? Czy diabeł może zachęcać nas do postu?
__Czy post jest po to, aby powstrzymywać się od tego, co jest ważne dla naszego ciała (niejedzenie) czy tego, co jest mu niezbędne? (troska o ciało wyrażająca się pracą, odżywianiem, odpoczynkiem).

Więcej…
 
Rozważania o Bożej dobroci i miłości.

Dla Boga jesteś ważnym człowiekiem, każdy dla Niego jest istotnym. On każdego człowieka kocha indywidualnie i wyjątkowo mocno. Nie kocha nas ze względu na nasze uczynki tylko ze względu na samego siebie, „dać Tobie – Siebie, dać Tobie Miłość” to jest jego celem. Bóg jest miłością. Bogu zależy na tobie czy na mnie tak samo. Nie mniej nie więcej.  Bóg nie patrzy na to, co zewnętrzne, czyli na nasz wygląd, na zasobność portfela czy na to, w jakim domu mieszkamy, lub jakim autem jeździmy. On patrzy na nasze serce. Patrzy czy nasze serce jest wpatrzone w Niego, czy jest ufnie wpatrzone. Czy w swoim życiu polegamy na sobie na własnych możliwościach czy na Bogu.

Więcej…
 
Nie urodziłeś się uczniem Chrystusa

Narodziny. W końcu nadszedł ten czas – rodzice szczęśliwi przytulają swoje dopiero co narodzone dziecko. Piękna, niezapomniana chwila… Maleństwo, które przynajmniej przez najbliższych 18 lat będzie całym ich światem. Powinno nim być…
Narodził się nowy człowiek. Jeszcze nie widzi dość dobrze, jeszcze nie mówi, nie do końca rozumie co się z nim stało.

Więcej…
 
Powołanie

Czym jest powołanie? Kto powołuje? Kogo powołuje? W jakim celu powołuje? Do czego powołuje?

   Pierwsze powołanie, o którym czytamy w Biblii jest to powołanie człowieka. Adam i Ewa, czyli mężczyzna i kobieta, zostali powołani do panowania nad stworzeniem. W Pierwszej Księdze Mojżeszowej w pierwszym rozdziale 26 wersecie czytamy zadaniu dla człowieka: Aby panował nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem i nad całą ziemią i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. Niejednokrotnie na kartach Biblii spotykamy ludzi, których Bóg powołał do wypełnienia jakiejś misji, zadania. Każda z tych osób poznawała w przeróżny sposób swoje powołanie. Widzimy jak na nie reagowali, jak w nim chodzili i zwyciężali.

Więcej…
 


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Z życia kościoła

  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Spotkania

NABOŻEŃSTWO ON-LINE

ZOOM

 


TERMINY SPOTKAŃ - STAŁE


 


Czwartek, godz.18.00  Spotkanie modlitewne ul. Dworcowa 30


Niedziela, godz. 10:00 Budynek kościoła ul. Dworcowa 30 nabożeństwo główne

Dodatkowa działalność Kościoła

Młodzież