Start Wydarzenia
Młodzież
Generacja T. Sierpień 2013

19 – 24 sierpnia 2013r. w Miastku odbyła się misja Generacji-T, którą zorganizował nasz zbór. Celem tego wydarzenia było przekazanie Ewangelii ludziom w naszym otoczeniu. Przyjechało około 20 misjonarzy z Pomorza, a także z południowej części Polski w wieku około 14-24. Przez tydzień chodziliśmy ulicami Miastka i dzieliliśmy się tym, co jest w naszych sercach; tym, czym żyjemy.
Organizowaliśmy zajęcia dla dzieci, kluby dla młodzieży, malowaliśmy ścianę świetlicy, rozdawaliśmy ciastka, prezentowaliśmy dramy, piosenki, świadectwa – wszystko po to by pokazać Jezusa, który jest w nas. Przeprowadziliśmy mnóstwo rozmów z młodzieżą i ludźmi dorosłymi, a efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Spotkaliśmy się z aprobatą i otwartymi sercami osób do których staraliśmy się dotrzeć.
Na ostatnim klubie młodzieżowym, jak każdego poprzedniego dnia, prowadząca zachęciła obecnych do modlitwy o przyjęcie Jezusa do serca. Było wtedy kilkadziesiąt osób na sali. Zaczęła się modlić, a jej słowa zaczęły półgłosem powtarzać dziesiątki zebranych. To nie był pomruk czy szept, ale prawdziwy szmer modlitwy! Młodzi ludzie zostali u nas na dobre. A za nimi przychodzą następni. Ich przyjaciele, rodzice. To dowód na to, że na pozór zamknięci Miastczanie noszą w sobie głód Boga; Jego miłości i miłosierdzia.
Uważam, że czas misji był równie ubogacający dla nas, misjonarzy. Nie dość, że mogliśmy oglądać Boże działanie każdego dnia, który razem spędziliśmy myślę, że wiele się nauczyliśmy. Pokory i poddania, poświęcenia i rezygnacji z przyjemności, przywództwa i cierpliwości. Mam nadzieję, że relacje, które między nami powstały będą trwałe, a za rok spotkamy się znów, by dalej siać i odbierać z Bożej łaski.

Estera

 
Decydujący Moment 2013

8-13 lipca 2013r w Tucholi odbył się Decydujący Moment. Przyjechało ok. 500 osób w wieku 16-25 lat z całej Polski. Tegoroczny zlot został zatytułowany „Stawka większa niż życie”.

Przez cały tydzień szukaliśmy odpowiedzi na pytanie jaką część naszego życia potrafimy oddać Bogu, oraz co tak naprawdę znaczy życie z Nim.

Mówcy na nabożeństwach trafnie docierali słowem do odbiorców, a dopełnieniem wszystkiego było fantastyczne uwielbienie, które poprowadził zespół Zdobywcy.

Oprócz dwóch nabożeństw dziennie uczestnicy mogli wysłuchał różnych wykładów dostosowanych do zainteresowań, wieku, a czasem płci oraz wziąć udział w warsztatach. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Na DMie odbyła się również misja Generacji T. Chętni misjonarze chodzili po mieście i głosili ludziom na ulicy ewangelie lub angażowali się w prace społeczne, w tym roku było to darmowe trzepanie dywanów.

Decydujący Moment to wspaniała impreza do młodych ludzi szukających Boga. Jeśli masz ukończone 16 lat zachęcam cię do pojechania tam w przyszłym roku.

Wioletta

 
Podsumowanie roku 2012/2013

Kilka myśli na temat roku szkolnego 2012/2013

Każdy kolejny dzień bliżej Pana – w każdym tego słowa znaczeniu Ten rok był czasem intensywnej pracy. Wypełniony po brzegi zajęciami pokazywał , w jak wielu sytuacjach nie potrafiliśmy się jeszcze odnaleźć. Dni, tygodnie, miesiące mijały szybko – pełne radości i smutków. Pojawiły się nowe zadania, których podjęcie wymagało od pewnych poświęceń. Czasem było trudno. Ale zazwyczaj nie opuszczał nas optymizm, który ratował od nudy, samotności i zniechęcenia.

Jako młodzież wiele zdziałaliśmy przez ten rok. Uważam, że bardzo się do siebie zbliżyliśmy, dzięki różnym spotkaniom, zajęciom, wyjazdom. Organizowaliśmy wspólne ogniska, pieczenie pizzy, biwak, spotkania z młodzieżówkami z innych miast. Braliśmy udział w konferencjach i konkursie biblijnym. Sporo się działo! Dzięki tylu możliwościom miałam szansę lepiej poznać moich rówieśników z którymi teraz mam naprawdę dobrą relację. Na koniec roku poprowadziliśmy nawet samodzielnie nabożeństwo. To było wyzwanie, którego chętnie się podjęliśmy, a z efektów możemy być dumni. Myślę, że każda praca dla Pana jest piękna w Jego oczach i to jest najważniejsze.

Estera

 
Start 2013

START 2013 był dla mnie nie małym wyzwaniem. Nie jednokrotnie wracałem do namiotu cały spocony, ale Bóg sprawił, że to zmęczenie było najlepszym uczuciem na świecie to w kwestii wolontariatu.

Ogólnie START był niesamowity gołym okiem można było zobaczyć jak Bóg się porusza pomiędzy ludźmi i ich dotyka, START to jest świetny czas dla młodych zapaleńców to jest miejsce gdzie młodzież może wylać wszystkie swoje emocje i pokazać wrażliwość z jaką biegną w ramiona Pańskie.

Benek

 
O nas

Przemienieni 2011PRZEMIENIENI -  to nazwa naszej grupy młodzieżowej. Wybraliśmy ją ze wzglądu na to, że każdy z nas został przemieniony dzięki temu, że na swojej drodze spotkał Jezusa Chrystusa i powierzył mu swoje życie.
Spotkania młodzieżowe to dla nas dobry czas!
Czas na zabawę, ale także na to, aby poznawać Boga.
Lubimy razem się spotykać.

Poza spotkaniami związanymi z lekcjami religii, raz w miesiącu organizujemy zajęcia integracyjno-rekreacyjne np. ognisko, pieczenie pizzy czy oglądanie filmów. Każdy z nas ma inne potrzeby i w ten sposób staramy się wychodzić im naprzeciw. Niemniej jednak na pierwszym miejscu stawiamy Boga i to, aby dowiedzieć się o Nim jak najwięcej. 
Na nasze spotkania planujemy zapraszać ciekawych ludzi, oraz naszych rówieśników z innych kościołów i wyznań. Dobrze jest poznawać się wzajemnie i wymieniać się doświadczeniami z życia z Bogiem i nie tylko.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Z życia kościoła

  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Spotkania

NABOŻEŃSTWO ON-LINE

ZOOM

 


TERMINY SPOTKAŃ - STAŁE


 


Czwartek, godz.18.00  Spotkanie modlitewne ul. Dworcowa 30


Niedziela, godz. 10:00 Budynek kościoła ul. Dworcowa 30 nabożeństwo główne

Dodatkowa działalność Kościoła

Młodzież