Start Religia jako przedmiot w szkole
Religia jako przedmiot
Religia jako przedmiot w szkole

W oparciu o ustawę z dnia 20 lutego 1997 roku o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz o ustawę o systemie oświaty organizowane są lekcje religii. Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miastku został utworzony międzyszkolny punkt katechetyczny.

Zatrudniany jest nauczyciel katecheta z wykształceniem wyższym pedagogicznym. Lekcje odbywają się w przystosowanej do zajęć edukacyjnych sali kościoła przy ul. Dworcowej 30.

Prowadzone są dwie grupy międzyszkolne. Pierwsza na II szczeblu edukacyjnym [klasyIV-VI], a druga grupa na III etapie [klasy I-III] - młodzież gimnazjalna.

Strona główna służby katechetycznej Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce www.katechetyka.pl

 
Religia - podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizacji nauki religii w szkołach publicznych.

Tekst rozporządzenia w PDF.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 czerwca 1999 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania religii w szkołach publicznych.

Tekst rozporządzenia w PDF.

 
Program Szkoła Podstawowa

Podstawa programowa i program nauczania religii Kościoła Zielonoświątkowego na drugim etapie edukacyjnym [szkoła podstawowa]


Podstawa programowa nauczania religii zielonoświątkowej opracowana została w myśl art. 53 ust. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 12 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz art. 13 ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiących o możliwości prowadzenia konfesyjnego nauczania religii w ramach systemu oświaty publicznej, zgodnie z par. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia

Więcej…
 
Program Gimnazjum

Podstawa programowa i program nauczania religii Kościoła Zielonoświątkowego na trzecim etapie edukacyjnym [gimnazjum]

Podstawa programowa nauczania religii zielonoświątkowej opracowana została w myśl art. 53 ust. 4 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, art. 12 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty oraz art. 13 ustawy z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w Rzeczypospolitej Polskiej,

Więcej…
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Z życia kościoła

  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Spotkania

NABOŻEŃSTWO ON-LINE

ZOOM

 


TERMINY SPOTKAŃ - STAŁE


 


Czwartek, godz.18.00  Spotkanie modlitewne ul. Dworcowa 30


Niedziela, godz. 10:00 Budynek kościoła ul. Dworcowa 30 nabożeństwo główne

Dodatkowa działalność Kościoła

Młodzież