Start Rozważania Pójdziemy za wami...
Pójdziemy za wami...

23 grudnia 2018r.

„Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg.”


Księga proroka Zachariasza zawiera słowo prorocze traktujące o nowej przyszłości ludu Bożego. Znajdujemy w niej wiele informacji, a w zasadzie odpowiedzi jak Bóg pragnie postąpić i postąpi ze swoim narodem wybranym.

Jednym z wersetów, na którym warto się skupić jest ten z 8 rozdziału i 23. Jest on wyrocznią Boga względem swego ludu. Znajdujemy tu zapowiedź świadectwa życia, które jest jakościowo inne. To życie ludu Bożego pod Jego zwierzchnictwem. Pod Jego rządami. To proroctwo mówi wprost o ludzie, który żyje obecnością Boga. Jest ona prawdziwa, realna do tego stopnia, że obcy przybysz obserwując jak żyje lud Jahwe skłonny jest powiedzieć słowa: „pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg”.

Czy może być piękniejsze świadectwo dla człowieka wierzącego w Boga od tego, że drugi człowiek powołuje się na to, że wie, słyszał, że z nami jest Bóg?

Jak poznać, że z nami jest Bóg?

 

W odpowiedzi przychodzi nam ma myśl: dzieją się pośród tego ludu cuda Boże.

Bóg przyznaje się do tego ludu. Tak żyją, że nie jest rzeczą możliwą by mogli tak żyć gdyby Bóg nie był przy nich, gdyby im nie błogosławił.

Słowa proroka Zachariasza nie są słowami rzucanymi w próżnię. Dopatruję się w nim wykonania, a ściślej mówiąc spełnienia się tegoż właśnie proroctwa.

Gdy otworzymy księgę Ewangelii Mateusza, szczególnie w tym bożonarodzeniowym czasie, pełnym rozważań, refleksji i zadumy nad sensem świąt, to możemy wyczytać słowa, będące wypełnieniem tegoż proroctwa.

Dokładniej mówiąc, otwieramy Ewangelię Mateusza 1.23 i czytamy spełnienie się proroctwa z księgi Zachariasza: „Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami”.

Dostrzegam w tych słowach nie tylko błogosławiony skutek spełnienia się proroctwa. Widzę w nim również skutek faktycznej obecności Boga pośród nas. Obecność wcielonego Boga zmieniała życie współcześnie Mu żyjących. Jezus wpłynął swoim życiem i działalnością misyjną na wielu bliskich i dalszych Mu ludzi. Apostołowie to niepodważalne świadectwo.

Jednak życie Jezusa i zapowiedź obecności Ducha Świętego w życiu wierzących to rewolucja!

Jezus powiedział – możemy to czytać w Ewangelii Jana 14.16-17: „Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki – Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

Jak możemy to rozumieć? Jezus obecny był pośród swego ludu i uczniów. Jednak wiedząc, że odchodzi, zapowiada zesłanie Ducha Świętego i Jego obecność pośród nas. To jest klucz do proroctwa oraz do tego jak patrzeć na Bożą obecność w naszym życiu. Jezus nie zostawia nas sierotami! Obecność Boga pośród nas to obecność Ducha Świętego.

Jak realizuje się Jego obecność pośród nas?

To jest najważniejsze pytanie. Odpowiedź na nie jest rozwiązaniem dla naszego życia.

Czy jesteśmy otwarci na działanie Ducha Świętego?

Czy możemy odpowiedzieć z czystym sumieniem, że poddajemy się Mu i poszukujemy Jego działania w naszym życiu?

Dlaczego o to pytam?

To proste.

Jeżeli jakiś człowiek miałby powiedzieć, że dostrzega Bożą obecność w moim życiu, to tylko w skutek mojego poddania się woli Boga. Tak realizuje się świadectwo mojego życia. Posłuszeństwo Słowu Boga. Wykonywanie Jego woli.

Wtedy osoba nieznająca Boga może powiedzieć – „Pójdę z wami, bo słyszałem, że z wami jest Bóg”. Skąd może taka osoba to usłyszeć i tak powiedzieć?

Tylko wtedy, gdy świadectwo mojego życia będzie brzmiało tak: żyję tym, co Bóg do mnie mówi poprzez swoje zapisane Słowo. Słyszę to i jestem wykonawcą Słowa Bożego.

Takiej obecności Boga, takiego świadectwa Bożego działania w twoim życiu, życzę ci Drogi Czytelniku tego rozważania.

Niech ktoś, kto obserwuje ukradkiem Twoje życie, ma sposobność powiedzieć: „Pójdę za tym, co on robi i w co wierzy. Pójdę za nim, bo słyszałem, że z nim jest Bóg!

L.M.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Z życia kościoła

  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Spotkania

NABOŻEŃSTWO ON-LINE

ZOOM

 


TERMINY SPOTKAŃ - STAŁE


 


Czwartek, godz.18.00  Spotkanie modlitewne ul. Dworcowa 30


Niedziela, godz. 10:00 Budynek kościoła ul. Dworcowa 30 nabożeństwo główne

Dodatkowa działalność Kościoła

Młodzież