Start
Gwiazdkowa Niespodzianka - edycja 2015

W sobotę 17 stycznia 2015r. mieliśmy przywilej służby dzieciom z Miastka i okolic.

To już kolejny rok możemy kontynuować Misję Gwiazdkowej Niespodzianki prowadzonej przez założycielską organizację Samaritan’s Purse ze Stanów Zjednoczonych. Społeczność Kościoła Zielonoświątkowego aktywnie uczestniczy w akcji, w której „w imieniu Pana Jezusa” obdarowuje się dzieci miłością i prezentami.

Niezasłużoną dobrocią od Pana Boga, jest by w miejsce tego, który stał się „prezentem Miłości dla ludzi” docierać z użyteczną miłością do najbardziej potrzebujących, a w szczególności tej misji - do dzieci.

Rozdysponowaliśmy 210 paczek dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat.

 

Spotkania z dziećmi i ich rodzicami odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Kujawskiej. W tym czasie był akcent artystyczny połączony z okolicznościową, krótką prezentacją Słowa Bożego, a także chwila relaksu i zabawy. Gdy dzieci oddawały się zabawie, rodzice mogli zjeść ciasto, wypić kawę/herbatę.

Paczki, które dotarły do Miastka, zostały przygotowane przez rodziny w Niemczech i Austrii. Rodziny te dzieliły się miłością i dobrem, jakie Pan Bóg wlewa w ich serca.

Rozdawane prezenty są tylko dodatkiem, małym okruchem tej miłości, o której opowiadamy w Świątecznym czasie Pamiątki Narodzin Jezusa Chrystusa (Boże Narodzenie). Opowiadaliśmy dzieciom i ich rodzicom o największym darze, jaki kiedykolwiek ludzkość otrzymała od swego Stwórcy, to miłość Jezusa Chrystusa, niezakończona na krzyżu. Miłość wyrażona aż po śmierć. Miłość, która silniejsza jest niż śmierć. Pan Jezus zmartwychwstał, a Ci, którzy Mu ufają, żyją razem z Nim już na zawsze i na wieki.

Jako organizatorzy Gwiazdkowej Niespodzianki w Miastku cieszymy się również z aktywnego zaangażowania wolontariuszy, członków naszej społeczności. Począwszy od modlitwy, przez post, wkład finansowy, pyszne ciasta, po radosne zabawy z dziećmi i rozmowy z rodzicami, chcieliśmy przyłączyć się do wspaniałego dzieła, które pokazuje, że Jezus Chrystus kocha ludzi w Miastku.

Najcenniejszą nagrodą i spełnieniem tej służby było „dawać” i widzieć radość i szczęście wymalowane szczerymi uśmiechami dzieci i łzami radości rodziców i naszymi – organizatorów. Raczej nie spotkaliśmy się ze smutkiem dzieci, choć być może nie spełniliśmy wszystkich marzeń.

Z niecierpliwością oczekujemy na ferie zimowe, aby spotykać się z dziećmi i ich rodzicami i kontynuować wspólny czas, wypełniony różnościami dobroci.

Przygotowujemy program „Najwspanialszej podróży”. To podróż przez treść i ciekawostki Biblii, aby poznawać Pana Jezusa.

Pan Jezus bardzo kocha dzieci i chce, aby każdy człowiek przychodził do Niego w takim zaufaniu i tak prostolinijnie, jak czynią to właśnie dzieci.

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Z życia kościoła

  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator
  • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Spotkania

TERMINY SPOTKAŃ - STAŁE


Wtorek, godz. 19:00 Grupa domowa ul. Wybickiego 10 spotkanie modlitewno – nauczające.


Piątek, godz.18.00 Grupa domowa - Pasieka 17b. Spotkania zawieszone do odwołania


Niedziela, godz. 11:00 Zbór

ul. Dworcowa 30 nabożeństwo główne

Dodatkowa działalność Kościoła

Młodzież